Grupy parafialne

Wspólnota Młodzieżowa

Wspólnota Młodzieżowa w Parafii Ducha Świętego Zaprasza na spotkania w piątki o 19:30 wszystkich:

• chcących pogłębić więź z Bogiem
  • poszukujących tego co dobre w życiu
  • pragnących budować relacje z innymi ludźmi
  • szukających przyjaciół i wsparcia

Schola

Nasza parafialna schola rozpoczęła swoją działalność w roku 2010. Inicjatorem jej powstania jest ks. proboszcz Krzysztof Wojnarowski, który zebrał chętne dziewczęta oraz powierzył kierowanie scholi naszej pani organistce Marcie Wawrzynek. Aktualnie schola liczy 20 dziewcząt. Pod czujnym okiem pani Marty ćwiczą one swój głos, doskonalą dotychczasowy repertuar oraz cały czas uczą się nowych pieśni zgodnych z aktualnym okresem liturgicznym. Próby scholi odbywają się w każdy piątek o godzinie 15:45. Śpiew dziewcząt można usłyszeć podczas niedzielnych Mszy Św. o godzinie 10:30 oraz Mszy Św. szkolnych w piątki o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy nowe dziewczęta do udziału w Scholi. ☺

Chór parafialny CANTEAMUS DEO

Chór założony został w październiku 2012 r. Opiekunem i dyrygentem jest ks. wikariusz Krzysztof Drzewiecki. Nasi duszpasterze zauważyli, że parafianie bardzo lubią śpiewać i chętnie włączają się we wspólny śpiew podczas mszy świętych.. Poproszono więc chętne osoby do zgłoszenia się na pierwsze próby. Zgłosiło się aż 20 osób. Repertuar zawiera pieśni kościelne dopasowane do aktualnego okresu liturgicznego. Próby chóru odbywają się raz w tygodniu i trwają ok. 2 godzin. Osoby chętne do śpiewania w chórze prosimy o kontakt z ks. wikariuszem.

• Towarzystwo Ciemnych Typów

• Dzieci Maryi (Marianki)

• Róże Różańcowe

• Parafialna grupa CARITAS