Wywiad z ks. Mariuszem Pełechatym

Pyt. 1:Na wstępie proszę powiedzieć kilka zdań na temat swojej rodzinnej miejscowości i parafii.

Odp.: Pochodzę z Kietrza, moja rodzinna parafia była pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła. Jest to jedyna parafia w liczącym 6 tys. Mieszkańców mieście leżącym tuż przy granicy. Kietrz i okolice to tereny typowo rolnicze., swego czasu Kietrz słynął z fabryki dywanów.

Pyt. 2: Jak wspomina Ksiądz swoje dzieciństwo ? Proszę powiedzieć kilka słów o swoich ulubionych zajęciach i zainteresowaniach.

Odp.: W niedługim czasie po I Komunii Św. zostałem ministrantem i służyłem do Mszy Św. Na początku, gdy mieszkałem na starym osiedlu to miałem blisko do kościoła, następnie po przeprowadzce na Nowe Osiedle odległość do kościoła liczyła aż 2 km. Musiałem bardzo wcześnie wstawać, żeby zdążyć na poranną Mszę Św. o godz. 6:15. W czasach liceum ogólnokształcącego mój polonista zainteresował mnie literaturą. Lubię dużo czytać do dzisiaj, natomiast po moim Tacie odziedziczyłem zamiłowanie do sportu, zwłaszcza do piłki nożnej którą uprawiałem. Początkowo graliśmy z kolegami na podwórku, następnie byłem zawodnikiem klubu „Włókniarz Kietrz”. Czytaj więcej >>>>

Wywiad przeprowadził: Piotr Witek