†† ALLELUJA †† ŻYW JUŻ JEST ŚMIERCI ZWYCIĘŻYCIEL ††

Królowo nieba, wesel się, alleluja,
Albowiem Ten, któregoś nosić zasłużyła, alleluja,
Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja,
Módl się za nami do Boga, alleluja.

V. Raduj się i wesel, Panno Maryjo, alleluja.

R. Bo zmartwychwstał Pan prawdziwie, alleluja.

Módlmy się: Boże, któryś przez zmartwychwstanie Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, świat uweselić raczył, daj nam, prosimy, abyśmy przez Matkę Jego, Najświętszą Maryję Pannę, radości żywota wiecznego dostąpili. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego.

R. Amen.

Regina Cæli, lætare, alleluia,
Quia quem meruisti portare, alleluia,
Resurrexit, sicut dixit, alleluia,
Ora pro nobis Deum, alleluia.

V. Gaude et lætare Virgo Maria, alleluia

R. Quia surrexit Dominus vere, alleluia.

Oremus: Deus, qui per resurrectionem Filii Tui Domini nostri Iesu Christi mundum lætificare dignatus es: præsta, quæsumus, ut, per eius Genitricem Virginem Mariam, perpetuæ capiamus gaudia vitæ. Per eumdem Christum Dominum nostrum.

R. Amen.

 

Kochani Parafianie i Goście !!!

Przeżycia Misterium Paschalnych pozwalają nam uczestniczyć w Wielkiej Tajemnicy Miłości Boga do Człowieka, Miłości Przebaczającej każdy ludzki grzech i słabość. Fascynacja Miłością Miłosierną staje się przecież otwieraniem naszych własnych serc, rozpoznawaniem twarzy drugiego Człowieka, wrażliwym postrzeganiem Jego potrzeb i pragnień. Chrystus Zmartwychwstał i Żyje ! A Jego zwycięstwo niech trwa w naszym poznawaniu Świata, w zaangażowaniu pełnym nadziei poprzez czyny miłości i miłosierdzia.

Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was wszystkich szczególnym darem Wiary, Nadziei, Pokoju, Radości i niech obficie Błogosławi.

życzą Wasi Duszpasterze

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom oraz internautom odwiedzającym te strony składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławionych, Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was swoimi Łaskami i Błogosławieństwem na ten wyjątkowy, wielkanocny czas, a Jego Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć na przyszłość.